Reptilianlar Aramızda Yaşıyor Olabilir Mi?

Pek çok hikayede karşılaştığımız yarı insan yarı hayvan varlıklar insanoğlu tarafından hayal gücü ile tasarlanmış varlıklar mı yoksa bu varlıklarla ilgili daha bilmediğimiz pek çok şey mi var?
 Reptilianlar Aramızda Yaşıyor Olabilir Mi?

Geçmişten günümüze uzaylılar hakkında pek çok hikaye ve masal dinledik. Hatta geçmiş dönemlere ait kazı çalışmalarında bu garip uzaylı varlıklara ait olduğunu düşündüğümüz birçok resimde ortaya çıktı. Dolayısıyla bu varlıkları araştırmaya başladığımızda geçmişten geleceğe doğru birçok aşamada bu varlıkların yaşamış olduğumu bu gezegende uzun süredir bizlerle birlikte yaşadığına dair izler ve hikayelerle karşılaşıyoruz.

Pek çok hikayede karşılaştığımız yarı insan yarı hayvan varlıklar insanoğlu tarafından hayal gücü ile tasarlanmış varlıklar mı yoksa bu varlıklarla ilgili daha bilmediğimiz pek çok şey mi var?

Geçmişe baktığımız zaman insanoğlu tarafından ibadet edildiği düşünülen bu yaratıklar hakkında birkaç hikaye mevcuttur. Bunlardan bir tanesi Güney Amerika’da yer alan Kukulkan ve Quetzalcoatl tanrıları sürüngen yaratıklar olup insanoğlu tarafından yüce yaratıcı olarak kabul görmüştür. Quetzalcoatl, tüylü yılan anlamına gelmekte olan bir mezoamerikan tanrıdır. Bu mezoamerikan tanrıya tarih boyunca Güney Amerika’da yaşamış birçok uygarlık ibadet etmiştir. Kukulkan ise Meksika’ya özgü bir tanrı gibi bilinse de daha çok Maya uygarlığına özgü bir tanrıdır.

Bu dinlediğimiz hikaye ve masallarda sadece mezoamerikan tanrılar yanı sıra ejderha tanrılardan da pek çok hikaye yer almaktadır. Ejderha tanrıları genel olarak Asya medeniyetlerine özgüdür.

Eski dönemlerde yaşayan insanların sürüngen varlıklar gerçekten etkileşime geçebilmesi mümkün müdür? Bazı araştırmacı yazarlara göre kutsal kitaplardaki metinler yorumlanırken insanların bu sürüngen varlıklarla etkileşim içinde olduğu görülmektedir. Örnek vermek gerekirse, İncil’de yaratılış hikayesinde Tanrı tarafından bilgi ağacında yetişen meyvenin yenmesi yasaklanmış fakat bu meyveyi cezbedici bir biçimde Havva’ya sunan yılan hakkında hikaye vardır. Havva bu yılanın cezbedişine dayanamamış ve elmayı yemiştir. Bu durum insanlık tarihini sonsuza dek değiştirmiştir. Elmayı yemesi Adem ve Havva’nın cennetten kovulmasına sebep olmuştur.

Bir Başka Reptilian Hikayesi

Pasifik kıyılarında yer alan üç farklı şehir hakkında yer alan bir efsaneden bahsedeceğiz. Bu efsaneye göre, Yüzyıllar öncesinde Dünya’da meteor yağmuru meydana gelmiştir. Bunun sonucunda kertenkele halkı yeraltına sığınmak zorunda kalmıştır. Kertenkele halkının günümüz teknolojilerinin yanı sıra ileri teknoloji kullanıyor olması ile Bugünkü Los Angeles’ın altında bulunan oldukça ayrıntılı bir tünel ağı içerisinde yaşadığı şeklinde bir efsane bulunmaktadır.

Japonya’da Bulunan 800 Tonluk Monolit’in Gizemi

İlgili İçerik
Uzaylıları düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk ülke Amerika birleşik devletleri olmaktadır. Fakat bu konuda Japonya oldukça çeşitli, ilgi çekici ve ürpertici hikayelerle doludur. Bunun yanı sıra Japonya’da oldukça sıra dışı...
İlgili İçerikler:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın