Hiç Otobüs Geçmeyen Otobüs Durağı

 Hiç Otobüs Geçmeyen Otobüs Durağı

Bu Duraktan Hiç Otobüs Geçmiyor, Peki Neden?

Almanya’nın Fürth şehrinde bulunan bir huzurevindeki önünden hiç bir otobüsün geçmediği bir otobüs durağı. Durağın neden orda olduğu ve neden otobüs geçmediğine bakalım.. 

Huzurevi Nedir?

Huzurevi; belli bir yaşı geçmiş olan, yaşamını tek başına idame ettirmekte zorlanmakta olan yaşlıların profesyonel destek ve bakıcılarla yaşamlarını sürdürdükleri ve çoğu zamanda ücretli olan bakım merkezlerine verilen addır. Günümüzde bu şekilde yaşamlarına devam eden, hastalığı bulunan, bulunmayan bir çok yaşı ilerlemiş kimse huzurevlerinde hayatlarını sürdürmekte. Kimileri bakacak kimseleri olmadığı için, kimileri çocuklarının bakmaması sebebiyle kimileri de tek başına yaşamak istemedikleri için ordalar.

Hiç otobüs geçmeyen huzurevi otobüs durağı

Otobüs geçmeyen huzurevi otobüs durağı

Huzurevlerinden biraz bahsettikten sonra yazımıza konu olan bu otobüs durağına dönebiliriz. Bu otobüs durağı Almanya Fürth şehrindeki bir huzurevinin bahçesinde bulunan bir durak. Önünden hiç bir zaman bir otobüs geçmiyor. Bunun sebebi ise burada konaklayan Alzheimer ve demans hastaları genel olarak huzurevinden kaçmak istediklerin de bu otobüs durağına giderek onları ordan götürecek otobüsü bekliyorlar. Daha sonra görevli personeller gelip onları buradan alıyorlar. Bu sayede hastaların kaybolmalarının önüne geçiliyor.

Afyonu Patlamak Ne Demek? Anlamı Hikayesi Nedir?

İlgili İçerik
Afyonu Patlamak, Afyonu Patlamamış Ne Demek? “Afyonu patlamak“deyimi şimdilerde sadece mecazen kullanılıyor olsa da halk arasında eskiden beri oldukça sık kullanılan bir deyim. Henüz kendine gelememiş, ayılamamış manasında kullanılıyor....

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın