Giza’nın Kusursuz Kesime Sahip Bazalt Döşemeleri

Birçok antik yapıda olduğu gibi Giza piramitlerinde de oldukça ilginç kesimlere sahiplere sahip döşemeler yer almaktadır. Bu esrarengiz döşemelerin kimler tarafından nasıl kesildiği ve bu alanlara ise nasıl yerleştirildiği ise büyük bir gizem barındırmaktadır.
 Giza’nın Kusursuz Kesime Sahip Bazalt Döşemeleri

Dünyanın pek çok yerinde antik mekanlar ve yapılar yer almaktadır. Bu mekanları ve yapıları birçok araştırmacı ve kaşif incelemektedir fakat herhangi biri tarafından yapılmış anlamlı açıklama bulunmamaktadır. Bu devasa yapıları, antik kentleri kimin inşa ettiği, neden yaptığı ve ne zaman inşa ettiği bilinmemektedir. Bu devasa yapıtlar içerisinde en çok dikkat çeken ve kafa karıştıran yapı ise Giza Piramitlerinin bulunduğu bölgedir. Her attığını adımda bir gizem bulunana bu alanlar pek çok araştırmacı tarafından incelenmiştir.

Giza’nın Esrarengiz Bazaltları

Birçok antik yapıda olduğu gibi Giza piramitlerinde de oldukça ilginç kesimlere sahiplere sahip döşemeler yer almaktadır. Bu esrarengiz döşemelerin kimler tarafından nasıl kesildiği ve bu alanlara ise nasıl yerleştirildiği ise büyük bir gizem barındırmaktadır. Eskiden nasıl bir ileri teknolojinin kullanıldığı merak konusudur. Acaba basit makinelerden oluşan basit bir sistem mi kullanıldı yoksa bizim bilmediğimiz oldukça üstün ve ileri bir teknoloji mi kullanıldı?

Antik Kentin Mükemmel Kesime Sahip Döşemeleri

Umut ediyoruz ki inşallah bir gün antik kentin yapımında kullanılan araçlar bir yerlerde gömülü bir şekilde bulunur ve o zaman kullanılan teknoloji tanımlamak için keşfedilmiş olur. Günümüzde Giza piramitleri ve piramitlerin bulunduğu bu alan hakkında anlatılan pek çok şeyin gerçeği ne kadar yansıttığı tamamen bir muammadır. Bu sebeple tüm bu muammalara karşı keşfedilecek birçok yeni kanıtlat ile o zamanın bilim ve teknolojisine ışık tutulabilir.

Mısır’dan Granit Kaplama Örnekleri

Mısır’da yer alan birçok antik yapıda yer alan bloklar dikey olarak yerleştirilmiş ve kavislere sahiptir. Bu blokların bu şekilde işlenmesi imkânsıza yakın hatta imkânsız denilebilir. Ayrıca bloklar üzerinde ilginç bir yapıya sahip malzemelerden oluşan girintiler bulunmaktadır. Dahası kötü bir biçimde monte edilmiş kalıp izlerine benzemektedir. Fakat bu bazalt zeminler doğruluk gerektirmez. Çünkü Zeminde yer almakta ve taşıyıcı bir özelliğe sahip değildir. Bazalt bloklar üzerinde yer alan kusurlar net bir biçimde görülebilir ve nasıl kesildiği ise tespit edilebilir durumdadır. Peki, bu kadar basit bir yapıda böylesi bir görüntü bırakmanın anlamı nedir?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın