Dünyaya Düşen Gizemli Küreler

İngiliz halkı, Ruslar ve Peru’da yaşayan vatandaşlar yeryüzüne düşen bu ilginç dev metal topları pek çok yerde görmeye başladı. Peki, bu dev toplar nereden geliyordu? Kim üretti? Ne için üretti? Bu soruların cevap gizemi korumaya devam ediyor.
 Dünyaya Düşen Gizemli Küreler

Dünya’nın pek çok farklı yerine gökyüzünden gizemli bir şekilde metal dev küreler düşmeye başladı. Bu dev küreler görenleri şaşırttı. İngiliz halkı, Ruslar ve Peru’da yaşayan vatandaşlar yeryüzüne düşen bu ilginç dev metal topları pek çok yerde görmeye başladı. Peki, bu dev toplar nereden geliyordu? Kim üretti? Ne için üretti? Bu soruların cevap gizemi korumaya devam ediyor.

Peru’da insanların yaşam alanın pek yakınına düşmüş halde bulunan üç adet gizemli metal dev toplar yerel halkı dehşete düşürdü ve bir panik havası oluşmasına neden oldu. Brezilya Cruzeiro de sul şehri belediyesinin yangın hizmetleri şefi bu nesnenin sadece bir göktaşından ibaret olduğunu söylemekle yetindi. Dünya üzerinden meydana gelen bu gizemli olay, pek çok halk tarafından endişeyle karşılandı. İnsanlar bu dev toplarla alakalı sosyal medya üzerinden yüzlerce video ve fotoğraf paylaştı. Yetkili makamlar ise sessizliğini korumaya devam ediyor.

Kimsenin bu toplar hakkında bilgisinin olmamasının yanı sıra açıklama yapan yetkililer ise birbirlerinden farklı ve tutarsız açıklamalar yapmaktadır. Bazı yetkililerin yaptığı açıklamalar ise dinlenmeyecek kadar değersiz durumdadır.

Amerikan ordusuna ait askeri bir üssün yakınana bir dev top düşmesinin ardından gizli bir görev timi görevlendirdi. Günümüzde ise bu dev toplar Afrika topraklarında yoğunlaşmaya başladı. Günümüzden ziyade geçmişte de bu topların düştüğü görülmüş fakat yine hiçbir yetkili ağızdan kayda değer bir açıklama gelmemişti.

Dev Metal Toplar Gökyüzünden Nasıl Düşüyor?

Videoda da görüleceği gibi Avusturalya ve Brezilya’ya düşen iki gizemli dev toplardan bahsedeceğiz. 24 Mart tarihinde Brezilya’da normal yaşamına devam eden bir vatandaş tarım arazisine gittiğinde görmüş olduğu bu koca metal topun ne olduğunu anlamak için yardım istemiştir. Rengi siyah olan bu top, oldukça parlak ve iplerle sarılmış gibi duruyordu. Ayrıca oldukça sıcaktı. İnsanların aklına her zamanki gibi dünya dışı varlıklar gelse de araştırma sonuçları hiçbir zaman halkla paylaşılmadı.

Rusya’ya Düşen Dev Top

Artyom Russkikh isimli bir Rus vatandaş Sibirya’ya doğru giderken bir titreşim hissetmiş ve ardından ateş topu görmüştür. Gördüğü ateş topunun ardından ise büyük bir patlama meydana gelmiştir. 17 Ocak’ta ise Michigan’da bir meteor düştüğü ve küçük bir deprem meydana getirdiği doğrulanmıştır. Ardından cumartesi günü öğleden sonra Peru’da gökyüzünde bir ateş topu görülmüş ardından Laurancahuani şehrinin yakınlarına düşmüştür.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın