Çin’de Uluslararası Havaalanında Kargo Çalışanında “Sars Virüsü” Tespit Edildi.

Covid-19 virüsüne karşı savaş veren Dünya, Sars virüsü şüphesiyle yeniden sarsıldı. insan coronavirüsünün bir çeşidi olan Sars, 2002 yılında ilk kez Hong Kong'da ortaya çıktı.
 Çin’de Uluslararası Havaalanında Kargo Çalışanında “Sars Virüsü” Tespit Edildi.

Sars Virüsü İddiası Olay Yarattı !

Çin’de Pudong havalimanında bir kargo çalışanında “Sars”  virüsü tespit edildiği iddiasıyla, havalimanındaki 14 bin kişi karantina altına alınmak istendi. Karantinaya alınmak istemeyen yolcular olay yarattı.

Çin’de Sars virüsü

Sars Virüsü Nedir?

Coronavirüs çeşitlerinden biri olan Sars virüsü, 2002-2003 yılları arasında Hong Kong’da görülmesinin ardından dünyaya hızla yayılmış ve 916 kişinin ölmesine sebep olmuştur. Sars virüsü; ağır akut yolu yetersizliği sendromu adı verilen hastalığın kısaltılmış halidir.

Sars Virüsünün Çin’den Sonra Irak’ta da Görüldüğü İddia Ediliyor !

14 bin kişinin karantinaya alınmasına sebep olan Sars virüsünün Çin’de görülmesinin ardından, Irak’ta da Covid-19 belirtileri gösteren kişilerin aslında Sars virüsüne yakalandığı açıklaması yapıldı.

Kaynak: 1

Moderna Covid-19’a Karşı %94 Başarı Sağladıklarını Duyurdu

İlgili İçerik
ABD’li ilaç şirketi Moderna Inc, geliştirmiş oldukları aşının Covid-19 virüsünü önleme konusunda yüzde 94,5 başarı sağladığını açıkladı. Bunun yanısıra şirket başkanı Dr. Stephen Hoge, “Bu sorunu tek başına Moderna...

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın