Yaşanmış Bilinmeyen Tarihi Olaylar

 Yaşanmış Bilinmeyen Tarihi Olaylar

Bilinmeyen tarihi olaylar, tarihin derinlikleri altında yatan ve pek gün yüzüne çıkmamış bilinmeyen gerçeklerdir. Pek çok tarihi değiştiren olay ya bilinmemekte ya da eksik bilinmektedir. Bu nedenle bu olaylara geniş bir bakış açısıyla bakmak genel kültürünüzü olumlu yönde etkileyecektir. Haydi şimdi biz bu bilinmeyen tarihi olayları gün yüzüne çıkaralım.

Bilinmeyen Tarihi Olaylar Liste

Hachiko Köpeği

Shibuya İstasyonu’nda bir köpek heykeli vardır. Bu heykel, Hachiko adlı bir köpeğe aittir. Hachiko, sahibini her gün akşam saatinde tren istasyonunda bekler ve sahibi işten geldiğinde beraber eve giderlerdi.

Bir gün, sahibi hastalanarak öldü ve Hachiko, saatlerce tren rayında onun gelmesini bekledi. Fakat bu bir gün ile de sınırlı değildi. Hahciko tam 9 yıl boyunca her gün aynı saate sahibini tren rayında beklemiş ve 9 yıl sonra yine orada ölmüştür. Hachiko’nun bu onurlu hareketi, onun adına bir heykel yapılarak ödüllendirilmiştir.

Ohio’da İlk Araba Kazası

Ohio eyaletinde ilk araba kazası tarihe son derece garip bir notla düşmüştü.

Ohio eyaleti neredeyse Türkiye kadar büyük bir eyalettir ve bu eyalette 1895 yılında sadece iki araba vardı ve bu arabalarda birbirine çarparak kaza yaptı. Sadece iki arabanın bulunduğu bir eyalette kaza olması ne kadar garip değil mi? Kaynak: Ensonhaber

İlk Ambulansın Bulunması

Ambulans olmadan önce insanlar nasıl hastaneye ulaşıyorlardı diye mutlaka kendinize sormuşsunuzdur. Tarihte tasarlanmış ilk ambulans 1792 yılına rastlar.

Bu yılda ambulanslar, bisiklet üzerinde oluyordu ve o güne kadar ki en hızlı ulaşım aracı buydu. Ambulanslar uzun bir kafes içerisinde hastaları, en yakın doktora ulaştırıyorlardı.

Alarmın Olmadığı Dönemlerde Garip Bir Meslek

1900’lü yılların başında henüz alarm icat edilmemişti ve bu dönemde uyandırıcı adı verilen bir meslek vardı. Bu meslek sahipleri, sizi istediğiniz saate uyandırarak para kazanıyorlardı.

Çok uzun bir sopa yardımıyla camınıza vuruyor ve sizi uyandırıyorlardı.

Piri Reis Haritası

1513 yılında yapılan bu harita, ilk geniş kapsamlı dünya haritasıdır. O zaman keşfedilmemiş Amerika ve Antartika kıtalarını da göstermektedir.

Piri Reis’in bu haritayı o dönemki bilgileri ile nasıl yaptığı hala gizemini koruyan ve bilinmeyen tarihi olaylar arasındadır.

İlginizi Çekebilir: İnanılması Güç Tarihi Olaylar 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın